Terra preta – biouhel do půdy

Z neplodné půdy nejkvalitnější černozem!
Dodáváme dřevěné uhlí pro zušlechtění půdy, přípravu substrátů, kompostů. Známé pod názvy Terra preta, biouhel apod. Vzniká v našem provozu při třídění dřevěného uhlí, které je vyrobeno výhradně z tvrdých listnatých dřevin. Vytříděná frakce 0-16 mm.

Uhlík v zemi zadržuje vodu, váže živiny, provzdušňuje půdu, zabraňuje vyplavování živin a poskytuje vhodné prostředí pro rozvoj užitečných hub a mikroorganismů. Snižuje spotřebu hnojiv. Aplikuje se obvykle mimo hlavní vegetační období, nejlépe po předchozím promíchání s kompostem. V půdě pak působí trvale, není nutná opakovaná aplikace.

Cena 9.000 Kč+DPH/tuna EXW (adresa nakládky Činěves 89, 289 01 Dymokury), orientační přepočet 0,37 t/m3 (=cca 3.300 Kč+DPH za m3. Balení big-bagy 1 m3 nebo 2 m3, nebo dle dohody.
Odvoz možný jednotlivé big-bagy, naloženo na plachtový návěs (obvykle 44 m3/cca 15 tun) nebo vysypeme volně do návěsu (posuvky), manipulační technika k dispozici na místě. Odběr menšího množství pouze při vlastním odvozu a napytlování, papírové pytle k dispozici.

Odkazy:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Terra_preta
https://biom.cz/cz/odborne-clanky/terra-preta-tajemstvi-cerne-zeme

Ceník sortimentu Cena Jednotka
1 tuna 9 000 Kč tuna

Ceny bez dopravy a DPH 21%Odeslat poptávku

Poptávkový formulář